משחקי כדורגל ליגה ספרדית

משחקי כדורגל ליגה ספרדית – ספרד נחשבת למעצמת כדורגל, ובצדק. למדינה מועדוני כדורגל רבים ואף היסטוריים, אבל שתי הקבוצות המפורסמות, המוצלחות והפופולריות ביותר שלה כיום הן ריאל מדריד וברצלונה. שתי הקבוצות הן שגרירות לכל דבר של הערים מהן צמחו, ואצטדיוני הבית שלהן מתפקדים על תקן של מוקד עלייה לרגל של חובבי ספורט וכדורגל מכל העולם.

כשספורט פוגש פוליטיקה

משחקי כדורגל בספרד ניתן למצוא בכל פינה. אחרי הכל, כדורגל הוא ענף הספורט האהוב ביותר על הספרדים. ה”אל קלסיקו”, או הדרבי הספרדי, מפגיש לא פעם בין שתי הקבוצות החזקות במדינה לחגיגה של כדורגל איכותי אבל לא רק. המפגשים בין הקבוצה של מדריד לזו של ברצלונה מלווים תמיד במטענים תרבותיים, חברתיים ופוליטיים. מטענים אלה באים לידי ביטוי בעיקר מצידה של ברצלונה, שלקחה על עצמה את תפקיד שגרירת קטלוניה כקהילה אוטונומית ונפרדת בספרד.

האצטדיון הרשמי בו נערכים משחקי כדורגל בברצלונה הוא הקאמפ נאו, והוא מהווה אטרקציה תיירותית בפני עצמה, הכוללת מוזיאון ומגרשי אימונים. האצטדיון המקביל לו במדריד הוא הסנטיאגו ברנבאו. משחקי כדורגל ליגה ספרדית נחשבים לאיכותיים ביותר, וכיום עומדת בראשה קבוצה שגם היא ממדריד – והיא כמובן אתלטיקו מדריד.

כדורגל של אלופים

משחקי כדורגל בספרד מלווים בחגיגה צבעונית ורוויית יצרים של אוהדי הקבוצות המתחרות. הקהל הספרדי נחשב לקהל מחבק וחם, כצפוי מקהל אוהדים של נבחרות שנחשבות למובילות בכדורגל האירופי. כיום מחזיקה הנבחרת הספרדית בתואר אלופת אירופה בכדורגל, אחרי שזכתה במקום הראשון באליפויות שנערכו ב-2012 וב- 2008. נבחרת ספרד בכדורגל ניצחה בגמר המונדיאל שנערך בשנת 2010 והביאה כבוד רב למדינה, אם כי מונדיאל 2014 היווה אכזבה לנבחרת לאחר שהודחה עוד בשלב הבתים.

בליגה הספרדית משחקים כמה משחקני הכדורגל הטובים ביותר בעולם, ביניהם ליונל מסי, ניימאר ולואיס סוארס. בעבר כיכבו בה גם שחקנים ישראלים, הבולט בהם הוא יוסי בניון ששיחק בראסינג סנטנדר. במסגרת קבוצה זו שיחקו גם דודו אוואט, גיא אסולין ועמרי אפק.

השאר תגובה